Twórczość

Wiwat 2023 – nie czytaj tego, bo narobisz sobie kompleksów

Ostatnie kilka miesięcy, było dla mnie trudne, ale i pełne wielkich osiągnięć! Zamiast pisać na FB długie podsumowanie roku, napiszę po prostu notkę. Tak będzie łatwiej! Ależ się u mnie działo w 2023!

Każdy w jakiś sposób próbował, czy to w głowie, czy na wirtualnym papierze podsumować swoje ostatnie 12 miesięcy. Zazwyczaj, zwyczajnie takie podsumowania mam w nosie, bo wychodzę z założenia, że nic ciekawego, w moim życiu się nie dzieje, ale 2023 był inny!

Twórczość

Biorąc pod uwagę swoją twórczość, to jest to niezwykły rok! Przede wszystkim, mam na myśli oczywiście ponowną premierę mojej pierwszej powieści! Ci, którzy czytają mnie trochę dłużej, z pewnością zdają sobie sprawę, że jestem autorem książki „Ania, klechdy i wielomrok”. Ale głośniej o niej zrobiło się dopiero w drugiej połowie 2023, gdy nowy wydawca – EmpikGO – wydał ją ponownie.

Nowe wydanie, nowa okładka! / archiwum prywatne

Po przeprowadzeniu korekty, połamaniu na nowo oraz nagraniu audiobooka (z fenomenalną lektorką Julką Borkowską) powieść ponownie trafiła do sprzedaży. Cóż mogę więcej powiedzieć? Powieść się w końcu przyjęła i pod koniec 2023, mogłem się chwalić, że znajduje się w TOP 100 sprzedaży Empika, w kategoriach: audiobook dla młodzieży i ebook dla młodzieży.

Ale to nie koniec mojej twórczości w 2023 roku! Jako analityk nieruchomości można było przeczytać moje prognozy i analizy w licznych dziennikach i magazynach – Wyborczej, Rzepie, Pulsie Biznesu czy innych.

Niejednokrotnie gościłem też w radiu (także we francuskim Radio France) i programach telewizyjnych. Póki co, to jednak raczej zamknięty rozdział w moim życiu zawodowym, ale co widziałem, to moje. Miałem również przyjemność gościć na łamach najlepszego czasopisma o grach, czyli w CD-Action! Mam nadzieje, że mój materiał o mapach w grach się wam spodobał!

Jako aspirujący pisarz nie mógłby też nie wspomnieć o tym, że nadal piszę i kolejne materiały są w drodze, bądź można je już czytać. Druga część mojej powieści z serii „Ania, klechdy i wielomrok” swoją premierę będzie mieć już niedługo i czekam już na sygnał od wydawcy, by powiedzieć Wam o niej więcej! A ponadto możecie już teraz czytać trzy rozdziały lekkiego sci-fi „Spotkania za Saturnem zawsze kończą się strzelaniną” na Wattpad.

@archigame

Wiecie że w Polsce mogły powstać megamiasta znane z filmów Sci-fi? Zaprojektował je słynny architekt Oskar Hansen. #urbanism #architektura #polska #ciekawostki #megacity

♬ Blade Runner 2049 – Synthwave Goose

A jakby tego było mało, to w połowie roku zacząłem nagrywać tiktoki. Postawiłem sobie jednak granicę, że tworzone przeze mnie materiały powinny w większości dotyczyć ciekawostek z gier. Tak by nie tworzyć śmieciowego kontentu. Trudno się przebić z takim przekazem, ale skoro nagrałem zaledwie kilkanaście materiałów, a zostały polubione ponad 16 tys. razy, to chyba nie jest źle, jak na starego dziada?

Blogowo

Wydawało mi się, że blog nieco podupadł ze względu na moje ostatnie zobowiązania zawodowe, ale gdy przeliczyłem, ile powstało notek, to aż zaniemówiłem. W całym 2023 roku napisałem dla Was 28 wpisów! Jak na moje możliwości, to OGROM!

Z tekstów, z których jestem wyjątkowo zadowolony muszę wymienić ten o The Invincible… / materiały własne

Opisywałem głównie architekturę w grach. Przez ostatnie 12 miesięcy udało mi się zagrać w wiele wspaniałych produkcji. Były to premiery takie, jak Cyberpunk: Widmo Wolności, Starfield, Jagged Alliance 3, Redfall, Horizon Forbidden West: Burning Shores, Hi-Fi Rush, Gotham Knights czy Hogwart Legacy. A to nie wszystkie! Ponadto czeka mnie jeszcze opis gier z 2023, których nie zdążyłem ograć (jestem w trakcie), czyli Spidermana 2 oraz Alana Wake’a 2.

Dostałem od Was wiele miłych słów i prezentów! Oczywiście wiele z nich, to po prostu gry od wydawców, którzy mimo niewielkich moich zasięgów powierzają mi swoje tytuły, wiedząc, że dostarczę tekst „inny niż wszyscy”. Gry i kawy dostałem też od Was – czytelników! Za to również gorąco dziękuję! Odwiedziłem też parę imprez mniej lub bardziej branżowych, te wszystkie rozmowy i wymiany myśli, nadal gdzieś we mnie krążą. I to jest w takich spotkaniach super!

To był też rok, gdy mogłem potestować trochę sprzętu. W ramach różnych współprac miałem przyjemność testować świetny czytnik z formą notatnika – Rakuten Kobo Elipsa 2E, genialny ekran ViewSonic VX3418-2KPC dla serwisu Pograne.eu czy plecak Genesis Pallad 550, który nadal jest u mnie na testach i niedługo materiał z pewnością się pojawi.

Kuchnia i barmanienie

Zupełnie prywatnie lubię też „stać przy garach” i serwować bliskim dobre drinki. Ze względu na moją obecną pracę, o której później, w domu jestem gościem. To wiąże się z tym, że gotuję coraz rzadziej, ale mniej więcej w okresie wakacyjnym gotowałem całkiem sporo. I całkiem smacznie.

Inną sprawą są drinki, których przyrządzanie sprawia mi chyba jeszcze większą radochę! W 2023 wykonałem wiele tradycyjnych receptur dziesiątki razy. Mój ulubiony Martini Vesper, ale również Californication, Cosmopolitan, Old Fashion, Tequila Sunrise, Blue Lady czy Negroni i wiele innych.

Wykonałem też nieco mniej klasyczne drinki. I nie wiem, czy one nie sprawiły mi jeszcze więcej przyjemności! Zabawiłem się w barmana z Night City i przygotowałem dla przyjaciół drinki znane z gry Cyberpunk 2077 – Johnnego Silverhanda, Jackiego Wellesa czy Davida Martineza. A dla fanów Harrego Pottera przygotowałem słynną Czarę Ognia!

Zacząłem studia i nową pracę

Najlepsze zostawiłem na koniec! Ostatni kwartał tego roku przyniósł najwięcej nowości w moim życiu od chyba dekady. Rozpocząłem studia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i jednocześnie rozpocząłem służbę w Marynarce Wojennej. Niezły twist fabularny, co nie?

O szczegółach oczywiście nie mogę napisać i nie wiem, co będzie dalej. Przede mną nadal egzaminy na kierowcę kategorii C, C+E (bez związku z wojskiem) oraz weryfikacja umiejętności sesją w czerwcu. Aczkolwiek pierwsze wyniki kolokwiów sugerują, że mam szansę na zamknięcie pierwszego roku bez poprawek. Trzymajcie kciuki!

I co? Nieźle, jak na jeden rok? A jak u Was?

Jeden komentarz

  • Fotograf Wrocław

    Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na ten temat, ale tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Muszę podziękować za Twoje działania. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał, by przejrzeć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *