Publikacje,  Twórczość

Premiera mojej powieści „Ania, klechdy i wielomrok”

3 kwietnia miała miejsce premiera mojej pierwszej powieści „Ania, klechdy i wielomrok” od wydawnictwa EmpikGO. Od początku dostępny jest audiobook i ebook, ale już niedługo będzie również opcja zamówienia papierowej książki. To dla mnie wielkie wydarzenie!

Wydać książkę w Polsce nie jest łatwo. Zwłaszcza debiutu. Ale ja mogę sobie pozazdrościć. Udało mi się znaleźć odpowiedzialnego wydawcę, który przeprowadził rzetelną korektę, przygotował nową okładkę oraz zasponsorował nagranie audiobooka!

Premiera „Ania, klechdy i wielomrok”

Jestem niezwykle dumny, mogąc wam przedstawić pierwszą część z tetralogii o „Ani i wielomroku”. Jest to seria powieści przewidziana dla starszej młodzieży oraz młodych dorosłych. Ze względu na sugestywne opisy postaci wydawca zdecydował się umieścić powieść w kategorii „fantasy”, a nie „młodzież” i uważam to za dobry ruch.

3 kwietnia odbyła się premiera audiobooka, natomiast 4 kwietnia ebooka. Obie są czasowo dostępne jedynie w sklepie EmpikGO. Niedługo powinna się pojawić również do nabycia wersja papierowa, którą będzie można zamówić za pośrednictwem usługi druku na życzenie od Virtualo.

Po pierwszym miesiącu

Jaki jest odbiór mojej debiutanckiej powieści? Hm… przyznam, że bardzo różny! Według oficjalnych ocen na sklepie Empika na 33 oceny średnia wynosi obecnie 4,6 na 5. Czyli bardzo wysoko! Ponadto po pierwszym miesiącu, audiobook uplasował się na 55 miejscu w TOP100 bestsellerów Empika w kategorii audiobooków fantasy. Super!

Był nawet moment, że moja powieść była na miejscu 9! Biorąc pod uwagę, że jest to nadal nowość to wynik jaki udało się osiągnąć jest sporym zaskoczeniem. A jak została odebrana moja powieść przez bardziej profesjonalnych recenzentów? Tutaj wypada już znacznie słabiej. Póki co, moją debiutancką książkę oceniła Sylwka z bloga unSerious.pl oraz Marta z W sercu książki.

Ich opinię kosztowały mnie sporo przepracowanych emocji. Ich zdaniem, jeszcze sporo brakuje moim powieściom do wysokiego poziomu. Ale z drugiej strony to debiut, więc ocena w okolicy 5-6/10 to chyba nie najgorzej.

Co dalej?

Przed paroma dniami zakończyłem pracę z moim korektorem Arturem nad drugą częścią tetralogii.
„Ania, karabela i Drzewo Poznania” na pewno pojawi się jeszcze w tym roku! Przed nią jeszcze prace korektora, przygotowanie okładki oraz być może nagranie audio, o ile wydawca zdecyduje się wydać ją w formie audiobooka.

Z kolei trzecia część jest już gotowa i czeka na swoją merytoryczną korektę. Ja osobiście niedługo pewnie usiądę do pisania finałowej części, gdy tylko dopracuję draft i plan akcji.

Jednocześnie zachęcam do skorzystania z promocji EmpikGO na moją powieść i nie tylko. Z kodem WIELOMROK możecie korzystać z aplikacji Empik Go przez 30 dni za darmo. Kod ważny jest dla nowych użytkowników aplikacji do końca maja 2023 roku. By go wykorzystać, wejdź na www.empik.com/gofree. Szczegóły promocji w komentarzu.

@dziadersrebel

Kod dotyczy dostępu do abonamentu MAX w Empik GO. Aby skorzystać z bezpłatnego okresu promocyjnego wymagane jest podpięcie karty płatniczej przez cały czas jej trwania. Po upływie okresu promocyjnego, jeśli nie zrezygnowałeś w tym czasie z usługi z podpiętej karty będzie pobierana co 30 dni opłata abonamentowa w aktualnie obowiązującej wysokości. Więcej o abonamencie Mini na www.empik.com/go. @Empik Go #tiktokoweksiazkary #współpraca

♬ Come and Get Your Love – Redbone

Kod dotyczy dostępu do abonamentu MAX w Empik Go. Aby skorzystać z bezpłatnego okresu promocyjnego, wymagane jest podpięcie karty płatniczej przez cały czas jego trwania. Po upływie okresu promocyjnego, jeśli nie zrezygnowałeś w tym czasie z usługi, z podpiętej karty będzie pobierana co 30 dni opłata abonamentowa w aktualnie obowiązującej wysokości. Więcej o abonamencie Mini na www.empik.com/go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *