architektura w grach,  Domy postaci z gier

Domy postaci z gier – dom Nathana Drake’a i Eleny Fisher z Uncharted 4: Kres Złodzieja

Nathan Drake i Elena Fisher to jedna z najbardziej znanych par gier komputerowych. Ich związek rozwijał się przez 4 pełnoprawne gry. Zobaczcie, jak mieszkali w ostatniej części swych przygód.  Oto wpis z cyklu „Domy postaci z gier”. Przed Wami dom Nathana Drake’a i Eleny Fisher z gry Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Budynek znajduje się w Nowym Orleanie w USA. Jest to dom w technologii szkieletowej, drewnianej. Budynek nie posiada piwnicy. Wokół domu znajduje się niewielki ogródek z miejscem na grilla. Nieruchomość położona na osiedlu domków jednorodzinnych w spokojnej dzielnicy. Budynek kupiony za gotówkę, nie posiada hipoteki.

Dom Nathana Drake’a

Budynek o dachu dwuspadowym, posiada dwa poziomy oraz strych.  Kluczowy jest w nim podział na część gościnną na parterze oraz prywatną na pierwszym piętrze. Nieruchomość ma około 200 metrów kwadratowych powierzchni. Na strychu znajduje się archiwum właścicieli – jest doświetlone dwoma oknami w kształcie koła. Okna znajdują na przeciwległych ścianach, dzięki czemu ułatwiają wietrzenie pomieszczenia i doświetlają wnętrze (choć dociągnięty jest również prąd, a u góry stropu zamontowane są lampy). 

Strych

Budynek nie posiada systemu ogrzewania, co jest raczej normą w tej części Stanów (klimat wilgotny, subtropikalny). Jest za to wyposażony w nowoczesny system klimatyzacyjny utrzymujący stałą temperaturę wewnątrz. Panel sterowania znajduje się w głównym holu przy schodach na pierwsze piętro. Nie ma możliwości obejrzenia budynku od zewnątrz, ale sądząc po braku okien z jednej strony można domniemywać, że jest to dom-bliźniak. 

Pierwsze piętro – sypialnia gospodarzy

W części prywatnej na pierwszym piętrze największym pomieszczeniem jest sypialnia gospodarzy. Jest to typowy dla USA „master bedroom”, czyli sypialnia połączona z łazienką i garderobą. Dostęp do niej mają jedynie właściciele. Łazienka jest wyposażona w dwie umywalki, by gospodarze nie przeszkadzali sobie w porannej toalecie. 

Sypialnia typu master – połączona z łazienką i garderobą

Na tym samym poziomie znajduje się także druga sypialnia posiadającą oddzielną łazienkę. W chwili obecnej pomieszczenie jest przemeblowane na gabinet do pracy pani domu. W łazience dołączonej do tego pomieszczenia jest umywalka oraz wanna z prysznicem. Pokój może służyć również, jako pokój gościnny. Na korytarzu znajduje się pralka oraz automatyczna suszarka do mokrych ubrań. 

Druga sypialnia – obecnie gabinet Eleny Fisher

Parter 

Budynek nie ma przedpokoju bądź wiatrołapu, a jedynie hol wejściowy. Drzwi wejściowe mają doświetlenia po bokach, przez co więcej światła słonecznego dostaje się do środka. Po lewej stronie od wejścia znajduje się szafa wnękowa na grubsze odzienie. Blisko drzwi są szerokie schody na górę. To idealne miejsce na rodzinną galerię zdjęć i portretów, co wykorzystali również obecnie mieszkańcy. 

Główny hol i klatka schodowa

Z przedpokoju trafiamy do głównego salonu z aneksem kuchennym. W korytarzu oddzielającym hol od salonu znajduje się również niewielka łazienka dla gości. Pomieszczenie zgrabnie dzieli na dwie części podłoga. W części kuchennej są to proste płytki sanitarne, a w części pokojowej dębowe panele. 

Salon z aneksem kuchennym i wyjściem na ogród

Salon z aneksem kuchennym

Salon jest wyposażony w sporych rozmiarów kominek oraz piękne półki w zabudowie po bokach. Całe pomieszczenie jest doświetlone przeszklonymi drzwiami prowadzącymi na niewielki ogród. Aneks kuchenny jest uzupełniony o wyspę z blatem barowym oraz  komplet krzesełek – hookerów. 

Widok salonu z kominkiem

Cały dom jest wykończony w stylu klasycznym, natomiast obecni właściciele zaaranżowali go w stylu rustykalnym. Wybór tego stylu wydaje się być dla nich idealnie skrojonym, ponieważ oboje lubią podróżować, a oryginalne dodatki takie jak zdjęcia pięknych pejzaży pochodzą z ich własnych podróży.

Wycena

Biorąc pod uwagę standard domu, jego lokalizację, metraż oraz wykończenie – optymalną ceną powinno być około 400 tysięcy dolarów do negocjacji. Oto podobnie wyglądający budynek będący w okolicy. Obecni właściciele chcą sprzedać dom i przenieść się bliżej oceanu…

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *