architektura w grach

Copernicon 2019 – byliśmy prelegentami! Oto zapis naszych wystąpień

Wraz z Jurkiem udaliśmy się tydzień temu na zaproszenie organizatorów na Copernicon 2019 do Torunia. Więc cóż mogliśmy dać słuchaczom, jeżeli nie garść ciekawostek o architekturze. Oto zapis wideo naszych wystąpień!

Jeżeli ktoś z Was, chciał posłuchać i zobaczyć nas na żywo, ale jednak nie udało mu się dotrzeć na Copernicon 2019 to mamy dobrą wiadomość. Nagraliśmy nasze wystąpienia i możecie je obejrzeć poniżej.

Architektura w grach

Pierwszy wystąpił Jurek z prelekcją pod nazwą „Architektura w grach – od antyku do dalekiej przyszłości„. Odwalił kawał dobrej roboty i miał jeszcze więcej opracowanych stylów, ale musiał się ograniczyć, ponieważ na prelekcję miał zaledwie 45 minut.

Architektura w grach od wielu lat odgrywa istotną rolę przekaźnika klimatu i wspomaga imersję gracza. Do jej tworzenia są zatrudniani prawdziwi urbaniści i inżynierowie. Pouczymy się trochę o stylach w architekturze na przykładach najpopularniejszych tytułów znanych z konsol i komputerów, które każdy zna bądź kojarzy.

Przepis na idealnego sandboxa

Ja z kolei wystąpiłem z prelekcją dotyczącą gier sandboxowych. Bo nie da się ukryć, że właśnie ten typ gier najbardziej korzysta z nauki jaką jest urbanistyka. W obu przypadkach (gier i projektowania miast) można korzystać z tych samych „trików”.

Sandboxy przeszły ogromną zmianę od czasów Ultimy 1. Miasta generowane na potrzeby gier składają się z tysięcy elementów i milionów szczegółów. Jak je projektować by użytkownik je czytał w zamierzony przez twórców sposób? Co łączy budowanie miast w grach ze współczesną urbanistyką?

Copernicon 2019

Atmosfera Coperniconu mi przypadła do gustu, ale nie bywam na takich imprezach jako zupełny odludek. Niektóry nie podoba się fakt, że impreza nie dzieje się w jednym miejscu, tylko jest rozbita na kilka miejscówek.

Mi osobiście się to podobało, bo świat „fantastyczny” przeplatał się z tym jak najbardziej ludzkim. Cosplayerzy przechadzali się uliczkami obok zwykłych turystów. I to było fajne.

Mam nadzieje, że nasze wystąpienie było na tyle udane, że w przyszłym roku też Nas zaproszą, bo było to bardzo ciekawe i stresujące (przynajmniej dla mnie) przeżycie. Ale i bardzo ważne.

Jeszcze raz, dziękujemy wraz z Jurkiem wszystkim, którzy przybyli na prelekcje. Jesteście super!

PS. Za nagranie odpowiadał nieoceniony Michał! Stokrotne dzięki brachu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *